Nočná hasičská súťaž 2019

15.ročníka nočnej súťaže o

NAJZDATNEJŠÍ HASIČSKÝ ZBOR

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––

Usporiadateľ: DHZ a OcÚ Zlaté v spolupráci s DHZ a OcÚ Nižný Tvarožec, DHZ a OcÚ Gaboltov, DHZ a OcÚ Sveržov, DHZ a OcÚ Tarnov, DHZ a OcÚ Rokytov, DHZ a OcÚ Mokroluh, OR HaZZ Bardejov a ÚzO DPO SR Bardejov

Termín: 27. apríl 2019 so začiatkom o 14.00 hod.

Prezentácia: od 13.00- 14.00 hod. Štartovné: 20 €

Miesto: futbalové ihrisko v  Zlatom, po zotmení stanovištia v Nižnom Tvarožci, Gaboltove, Sveržove, Tarnove, Rokytove, Mokroluhu a v Zlatom

Účastníci: 6- členné súťažné družstvá (+ 1 náhradník) DHZ alebo OR HaZZ s vlastnou technikou, motorovou striekačkou,  náradím a s mobilným motorovým vozidlom. Kategória ženy možnosť 6 žien +1 muž.

Výstroj: pracovná rovnošata, pevná pracovná alebo zásahová (kožená) obuv, prilba, opasok služobný alebo bojový, rukavice, svetlo na prilbu alebo ručné svetlo, 1 reflexná vesta pre označenie veliteľa družstva

Potrebné náradie: sací kôš, ventilové lanko, záchytné lanko, savice ( 4x1,5m alebo 2x2,5m), prenosná striekačka, hadice B -4ks, hadice C-6ks, rozdeľovač, prúdnice -2ks, stojatý ejektor, zberač, prechod z B na C -1ks, vrecko s objímkami, kľúče

Občerstvenie: zabezpečujú organizátori, strava 2x a občerstvenie pre 7 členov HD,

Prihlášky: do 23. apríla 2019 záväzne nahlásiť na OcÚ Zlaté, č.t. 054/472 45 07, ocuzlate@centrum.sk, obeczlate@gmail.com, alebo p. Hirčák Ján, 0905 299 488, hircak.jan@centrum.sk, Dávid Mitaľ, 0905 775 143, mitaldavid49@gmail.com , dhzzlate@gmail.com

Hodnotenie: celkové hodnotenie tvorí súčet umiestnení vo všetkých disciplínach.

Za nesplnenie súťažnej disciplíny sa HD udelí za danú disciplínu dvojnásobok najvyššieho poradového čísla. Nenastúpenie na disciplínu a nedodržanie poradia plnenia disciplín = neklasifikovanie družstva v celkovom hodnotení. Časový limit na vykonanie jednotlivých disciplín je 10 minút.

Doporučená literatúra: Čo má vedieť veliteľ DHZ I.

Upozornenie: V záujme bezpečnosti a ochrany zdravia je zakázané členom súťažných HD pred súťažou a v jej priebehu požívať alkoholické nápoje a iné omamné látky. Usporiadateľ si vyhradzuje právo na zmeny v disciplínach a doplnenie náhradných disciplín a v priebehu súťaže vykonávať dychové skúšky. Celková súťaž je poistená , nie je potrebné individuálne poistenie družstiev DHZ.

Rozhodcovia sú povinní umožniť veliteľovi družstva  nahliadnutie nameraných časov. Súťažiaci budú označení náramkom. Časový limit na prípravu náradia na základňu do 5 minút. Pri vykonávaní disciplín hadice zvité len do kotúča. Žiadame družstvá o dodržiavanie poradia disciplín podľa časových záznamníkov.

Pri každej disciplíne ostáva družstvo sedieť v aute, vystúpi a s rozhodcom komunikuje len veliteľ družstva. Ostatní členovia HD vystúpia až na pokyn rozhodcu!

Úloha pre usporiadateľov: vyznačiť odstavnú plochu pre vozidlá súťažiacich družstiev a zabezpečiť rozhodcu k tejto ploche.

Žiadame hasičské družstvá, aby :

1. sa na nástupe zúčastnili s obecnou alebo hasičskou vlajkou

2. dodržiavali disciplínu pri nástupe a počas plnenia súťažných disciplín